Mila Medvedovska a Daniel Špiner v Hybiach na šnúre, ktorá spája

KDE: Evanjelický kostol, Hybe
KEDY: 11. 5. 2024 o 18:30

V rámci projektu „Šnúra, ktorá spája“ vám Mila a Daniel vďaka láskavým darcom z portálu donio.sk prinášajú koncert dostupný pre každého.

„Chceme šíriť ukrajinskú kultúru a priniesť ľuďom, ktorí nedobrovoľne odišli z domu kúsok domova. Slovenskému publiku chceme ukázať, akí sme si blízki a že nás spája viac, ako si myslíme.“

Výťažok z dobrovoľného vstupného venujeme celý neziskovej organizácii Deťom s rakovinou, ktorá pomáha deťom s onkologickým ochorením a ich rodinám.

Mila Medvedovska je ukrajinská speváčka a učiteľka spevu, ktorá spolu s 10-ročnou dcérou opustila domov v meste Dnipro po ruskej invázii na Ukrajinu v marci 2022. Nevediac kam vlastne ide, našla útočisko v Bratislave na Slovensku. Napriek tomu, že po odchode z domu bola presvedčená, že už nikdy nenájde silu a chuť spievať, osud to chcel inak a nové inšpirácie a príležitosti našla práve u nás. Vďaka šťastným náhodám sa jej veľmi skoro po príchode podarilo nadviazať kontakty s lokálnou komunitou hudobníkov.

Stabilne spolupracuje a tvorí so skladateľom a klaviristom Danielom Špinerom. Ich umelecké a tvorivé prepojenie a súzvuk boli zjavné od prvého stretnutia. Okamžite začali tvoriť a aranžovať piesne pre svoj spoločný koncertný program. Ich hudba je inšpirovaná ukrajinskými a slovenskými ľudovými piesňami a aranžmány majú nádych folku, jazzu a šansónu. Milin sýty hlas a Danielova klavírna virtuozita idú priamo pod kožu. Na koncertoch svojou muzikálnosťou a emotívnosťou vytvárajú silné prepojenie s publikom a sála plače, smeje sa a spieva spolu s nimi